Постижения в областта на спорта и изкуствата

Постижения в областта на изкуствата и спорта за учебната 2018/2019 г.

 

Катерене:

 

Балканско първенство по катерене

Самуил Гърбов - Сребърен медал

Симона Миленковa - Сребърен медал

Лъчезар Даскалов - Сребърен медал

Димитър Странски - Бронзов медал

 

Пети кръг на купа България

Симона Миленкова от I б клас – категория „трудност“ – златен медал

Симона Миленкова от I б клас – категория „скорост“ – златен медал

Боряна Трендафилова от ПК А – категория „трудност“ - сребърен медал

Лъчезар Даскалов от I Б клас – категория „скорост“ - бронзов медал

Димитър Странски от VII клас – категория „трудност“ – бронзов медал

Димитър Странски от VII клас – категория „скорост“ – сребърен медал

 

Държавното първенство по катерене

Димитър Странски - категория „Трудност“ - бронзов медал

Димитър Странски - категория – „Скорост“ - бронзов медал

 

Национален шампионат по катерене „Купа България“ 2018 

сребърна Купа България за 2018 година ни зарадваха

Лъчезар Даскалов от I Б клас – сребърна купа

 Симона Миленкова от  I Б клас – сребърна купа

Димитър Странски от VII клас - бронзова купа

 

Турнир в “Бонсист”

Димитър Стански от VII клас – бронзов медал

Симона Миленкова от I б клас – бронзов медал

Лъчезар Даскалов от I б клас – бронзов медал

Боряна Трендафилова от ПК А - сребърен медал

 

Балет:

Международен конкурс „Choreography Award by Movmnt IDC“

2 първи места
1 второ място
1 трето място

 

Рисуване:

Националното състезание на Сдружението на българските начални учители “Аз рисувам”

34 ученици с максимален резултат


Постижения в областта на изкуствата и спорта за учебната 2017/2018 г.

 

БАЛЕТ

VI Международен танцов конкурс Cristal Swan, Букурещ, Румъния

Първо място и две специални награди за групов танц на Катрин Матрова, Йоанна Бойчева, Петя Лозанова, Магдалена Начкова, Кая Велинова, Силвия Дянкова и Йоана Христанова

Първо място и специална награда за дуетен танц на Силвия Дянкова и Йоана Христанова

Второ място и специална награда за втория дуетен танц на Силвия Дянкова и Йоана Христанова

 

Международния конкурс „MOvmnt International Dance Competition 2018“, Италия

Специална награда за групов танц

Второ място за групов танц  

Трето място за дуетен танц на Силвия Дянкова и Йоана Христанова

 

VI Детски зимен фестивал на изкуствата "Сребърна звезда"

Първо място, златни медали и купа спечелиха нашите талантливи балерини в категорията“Групов танц“.

Индвидуални награди спечелиха:

Силвия Дянкова от 5 клас, Йоана Христанова и Антония Минкова от  6 клас.

 

КАТЕРЕНЕ 2017/2018 г :

Балканско първенство по катерене за деца юноши и девойки в Букурещ, Румъния

Сребърен медал за Магдалена Симеонова от 7 клас

Бронзов медал за Димитър Странски от 6 клас

 

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КАТЕРЕНЕ

Шампионат по катерене  "Купа България" за 2018 година

Сребърен медал за Симона Миленковаот ПКБ  при най-малките

Бронзов медал за Магдалена Симеонова от 7 клас 

 

В шампионата на „Купа България” за 2017 година децата от ЕСПА отново завоюваха отличия:

2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала;

Златен и сребърен медал за Илия Христанов от 3 Б клас

Златен и бронзов медал за  Самуил Гърбов

Бронзов медал за Димитър Странски от 6 клас

Три купи за нашите катерачи.

Купа и златен медал за Илия Христанов

Купа и сребърен медал за Самуил Гърбов

Бронзова купа и сребърен медал за Магдалена Симеонова от 7 клас

 

ТУТНИР ПО МИНИ ФУТБОЛ

Второ място за отбора 2-3 клас на „ЕСПА“ в традиционния турнир по мини футбол за частните училища на град София.

 Поздравления за Антония Станева от 2 А клас, която бе обявена за най-добър вратар на футболния турнир на частните училища и заслужено грабна купата.

Отборът-дебютант на ПК-1 клас също се представи достойно и зае четвърто място.

 

Класация за „Футболист на годината“ на клуб „Олимпия“ – набор 2010.

Второ място за Борис Марински от 2 А клас.  Поздравления за Антония Станева от 2 А клас.

 

ШАХ

Владимир Кононенко в топ 20 на най-добрите шахматисти в света

Резултатите на Вова от Светвното първенство по шах в Бразилия и от два Европейски шампионата донесоха второто място сред 8-годишните шахматисти всвета.

Софийско първенсто по шахмат за юноши

Златен медал и шампионска купа за Владимир Кононенко от 2 клас

 

ШОРТТРЕК

Държавното първенствопо за време “Млад кънкобегач”

Един златен и два сребърни медала  спечели Елдар Кашапов от 3Б клас.

 

Постижения в областта на изкуствата и спорта за учебнта 2016/2017 г.

 

Катерене 2016/2017 г :

"Балканското първенство за деца, юноши и девойки по катерене" в Букурещ, Румъния

Сребърен медал във възрастовата група 7-9 годишни за Илия Христанов от 2 клас

Сребърен медал във възрастовата група 12-13 годишните за Магдалена Симеонова от 6 клас 

Бронзов медал във възрастовата група 12-13 годишните за Димитър Странски от 5 клас 

"Купа България 2016 година"

Бронзова купа за Магдалена Симеонова от 6 клас 

Бронзова купа за Лъчезар Гърбов от 7 клас 

Състезание за деца в спортно катерене в дисциплина боулдър

Сребърен медал за Магдалена Симеонова от 6 клас

Втори кръг на "Купа България"

В категория "Скорост"

Златен медал - Самуил Гърбов от ПК Б

Златен медал - Илия Христанов от 2 Б клас

Сребърен медал - Лъчезар Гърбов от 7 клас

Бронзов медал - Магдалена Симеонов от 6 клас

В категория "Трудност"

Сребърен медал - Илия Христанов от 2 клас

Сребърен медал - Лъчезар Гърбов от 7 клас

Бронзов медал - Самуил Гърбнов от ПКБ

Бронзов медал- Йоана Христанова от 5 клас

 

Шорттрек:

3-ти кръг от Европейскта купа по шорттрек за юноши и девойки

Златен медал за Елдар Кашапов от 2 Б клас

Държавното първество по шорттрек за юноши и девойки

Три сребърни медала за Елдар Кашапов от 2 Б клас

 

Шах:

Детски шахматен турнир на ЦСКА  купа "Florina''

Първо място за Петър Илиев от 1 А клас.

Шесто място за Крис Ампов от 1 Б клас.

Световно първенство по шах в град Сочи

Второ място  в България по брой спечелени точки за Владимир Кононенко от 1 А клас.

12-то място сред 59 участници от цял свят във възрастова група до 8 години.

Трети Международен Детски турнир по класически шахмат

Първо място и грабна  Националната Индивидуална Купа " Траяна" за Владимир Кононенко от 1 А клас.

Шахматен турнир на ЦСКА

Първо място за Крис Ампов от 1 б клас

Четвърто място за Петър Илиев от 1 б клас

 

Международен танцов фестивал Sofia Open Dance Festival

Златен медал за Тина Пенева от 2 А клас и нейния партньор по танци Йосиф Насурла

 

Балет 2016-2017 година 

V Международен танцов конкурс “Lebada de cristal”, проведен в Букурещ

Второ място в категория "Класически балет" за Силвия Дянкова от 4 клас

Второ място в категория "Класически балет" за Йоана Христанова от 5 клас 

V международен турнир “Път към славата”

Второ място за солово изпълнение за Силвия Дянкова от 4 клас

Трето място за солово изпълнение за Йоана Христанова от 5 клас 

Международен конкурс за пианисти VIVAPIANO

Второ място:

Йоана Стефанова от 1 клас  с 83.33 т.

Трето място:

Дариа Крумова от 1 клас- 73,33 т.,

Божидара Николова от 1 клас - 71,33 т.

Стефани Сярова от 4 клас - 71 т

 

XIV международен турнир "Олимпия" организиран от Българска Федерацията по джудо

Бронзов медал за Егор Кононенко от Подготвителен “А” клас

 

Втори национален конкурс за рисунка “Моят дом мечта” 2017

Поощрителна награда за рисунка за Изабел Калчева от 3 клас 

 

Национален конкурс”Виж моя ангел”

Училище  „ЕСПА” бе отличено с Грамота за групово участие в четвъртото издание на конкурса „Виж моя ангел”, организиран от Арт-Къща "Куклите".


 

Постижения в областта на изкуствата и спорта за учебната 2015/2016 г.

Балет:

ХI Международен Софийски фестивал - „Кръстопът на музите”

В категорията „Класически балет”

 Златен медал за солистичен танц – Силвия Дянкова – 3 клас

Бронзав медал за групово изпълнение

Силвия Дянкова – 3 клас

Ирен Тодорова – 3 клас

Антония Минкова – 4 клас

Диана Атанасова – 4 клас

 ХVI Международен фестивал на изкуствата - „Утринна звезда”

Второ място в категорията „Класически балет – малка група”

Андреа Маркова – 2 клас

Силвия Дянкова – 3 клас

Ирена Тодорова – 3 клас

Кая Велинова – 3 клас

Антония Минкова – 4 клас

Диана Атанасова – 4 клас

Специална награда за хореография – Силвия Дянкова – 3 клас

Четвърто място за солово изпълнение – Силвия Дянкова – 3 клас

 

Катерене 2015/2016 г :

Държавно първенство по катерене

В шампионата на България за 2015 година децата от ЕСПА завоюваха три държавни титли:

Йоана Христанова – 4 клас

Шампион в дисциплината „Трудност”

Втора в дисциплината „Скорост”

Трета в крайното класиране за Купата на България

Илия Христанов – 1 клас

Шампион в дисциплината „Трудност” за най-малките

Втори за купата на България

Магдалена Симеонова – 5 клас

Шампион в дисциплината „Скорост”